بررسی جامع انواع پالت پلاستیکی{جنس،کاربرد،ویژگی و قیمت}

آنچه در این مطلب میخوانید

پالت در تمامی حمل و نقل های تجاری جایگاه مهمی دارد. استفاده از پالت در کامیون، قطار، بندر، کشتی و رودخانه امکان پذیر است. از جمله پالت های پر کاربرد در صنعت حمل و نقل پالت پلاستیکی است. مفهوم پالت پلاستیکی در نیمه دوم دهه 1960 مطرح شد و با پیشرفت تکنولوژی، پالت های پلاستیکی با ویژگی های مختلف شروع به تولید کردند. خرید پالت پلاستیکی بسیار سودمند خواهد بود زیرا تحت تأثیر رطوبت قرار نمی گیرد و به موجودات مضر اجازه زندگی نمی دهد. به دلیل ویژگی تمیز کردن آسان آن ترجیح داده می شود. بنابراین، مزایای بیشتری به شما می دهد. با انتخاب پلاستیک در مصرف چوب صرفه جویی می کنید. هر ساله هزاران درخت قطع نمی شوند تا پالت شوند. انواع پالت ها با دقت فراوان و در عین حال کنترل شده و با کمک کارکنان با کیفیت که کار خود را فوق العاده خوب انجام می دهند تولید می شود. این نوع پالت ها دارای یک سری ویژگی هستند که آنها را از بسیاری از انواع پالت های دیگر متمایز می کند و به همین دلیل شرکت های زیادی به طور خاص درخواست این نوع پالت را دارند.

در ادامه به معرفی انواع پالت پلاستیکی می پردازیم که در مجموعه پالت کاران نیز تولید می شود.

دسته بندی انواع پالت پلاستیکی بر اساس نحوه تولید

1- روش تزریق

2- روش چرخش

3- قالب گیری فوم

4- عملیات حرارتی

5- فشرده سازی

6- اکستروژن پروفایل

انواع پالت پلاستیکی

انواع پالت پلاستیکی بر اساس ظاهر

انواع پالت های پلاستیکی از نظر شکل ظاهری پالت های تخت، پالت های دو طرفه یا چهار طرفه هستند.پالت کاران یکی از شرکت های پیشرو در این بخش است که پالت های پلاستیکی مخصوص خود را با رعایت کامل استانداردهای بین المللی طراحی کرده است. پالت کاران در سایزهای مختلف پالت پلاستیکی استاندارد تولید می کند، پالت هایی را در سایزها و رنگ های مختلف به ویژه پالت یورو تولید می کند. در حالی که پالت های یک طرفه برای بارهایی که در یک ردیف قرار می گیرند مناسب هستند، پالت های دو طرفه انواعی هستند که امکان حمل بارها را روی هم بوجود می آورند. هرچه در انتخاب پالت دقت بیشتری شود، محموله شما بیشتر از آسیب و خرد شدن رها می شود.

انواع پالت پلاستیکی

انواع پالت های پلاستیکی بر اساس کاربرد

پالت های پلاستیکی تولید شده میتوانند از نوع پالت پلاستیکی باز، پالت پلاستیکی بسته، پالت پلاستیکی سبک، پالت پلاستیکی طرحدار تخت، بهداشتی، یورو و پالت پلاستیکی صنعتی باشند. هدف از استفاده از پالت پلاستیکی تعیین می کند که کدام پالت باید استفاده شود. پالت ها وظایف بزرگی در صنعت بسته بندی دارند. یکی از دلایلی که انواع پالت پلاستیکی بیشتر از چوب ترجیح داده می شود، ماندگاری بیشتر، بادوام بودن و سبک تر بودن آن است. همچنین این امکان وجود دارد که طبق تمام استانداردهای بین المللی مورد نظر تهیه شود به این دلایل، بیشتر از سایر پالت ها ترجیح داده می شود.

  • پالت های یورو دارای ابعاد استاندارد هستند که از استاندارد های اروپا پیروی می کنند و اندازه آن 80*120 است. این پالت ها برای صادرات محصولات به کشور های دیگر مناسب هستند.
  • پالت های صنعتی در مقیاس های بزرگ برای مصارف صنعتی تولید می شوند.
  • پالت های سبک ظرفیت بار کمی دارند و جابجایی آن راحت است.
  • پالت های پلاستیکی بهداشتی که به دلیل عاری بودن از میکروب ها و قارچ ها مناسب برای صنایع غذایی و دارویی هستند.
  • پالت های پلاستیکی باز که سقف ندارند و به همین دلیل دسترسی به محتویات داخل آن آسان تر است.

انواع پالت پلاستیکی

از دیگر انواع پالت پلاستیکی

از آنجا که پلاستیک از خاصیت شکل پذیری بالایی برخوردار است بنابراین نسبت به سایر پالت ها انواع و مدل های مختلفی دارد. به همین دلیل برای هر کاربرد از پالت پلاستیکی مخصوص آن کار استفاده می شود. پالت های پلاستیکی تنوع رنگی فراوانی نیز دارند، رنگ ها برای نظم دهی محصولات اهمیت بالایی دارند.

انواع پالت پلاستیکی

از پرکاربردترین انواع پالت پلاستیکی می توان موارد زیر را نام برد:

پالت پلاستیکی قابل حمل

همانطور که از اسم این پالت ها مشخص است برای حمل و نقل استفاده می شوند. به دلیل امکان نصب این پالت ها بر روی همدیگر، جابجایی آنها بسیار راحت است و فضای کمتری اشغال می کنند. این نوع پالت پلاستیکی نظم بسیاری برای کالاهای انتقالی بوجود می آورد و به دلیل سبک بودن حمل را آسان تر می کنند.

پالت پلاستیکی کشویی

یکی از پرکاربردترین پالت ها پالت پلاستیکی کشویی هست که برای سهولت در دسترسی و نظم از آن استفاده می شود برای مثال در داروخانه ها برای تفکیک داروها از این پالت ها استفاده می کنند. کشویی بودن این پالت ها باعث نظم و ترتیب در قفسه های داروخانه می شود.

پالت پلاستیکی پایه دار

از انواع پالت پلاستیکی، پالت پایه دار است که در قسمت زیرین خود پایه دارند و باعث می شود به راحتی روی هم سوار شوند و از آنجا که سقف ندارند دسترسی به وسایل داخل آن راحت خواهد بود.

موارد استفاده از انواع پالت پلاستیکی

پالت های پلاستیکی علاوه بر اینکه در مرتب سازی و حمل و نقل کالا ها نقش مهمی دارند بلکه در خانه ها نیز برای نظم دادن مورد استفاده قرار می گیرند. از پالت های پلاستیکی در انبار داروخانه ها، در تولیدی ها، تعمیرگاه ها، صادرات میوه و … استفاده می شود. همچنین می توان در منزل برای مرتب سازی ابزار آلات و دسته بندی اسباب بازی بچه ها از پالت ها کمک گرفت.

انواع پالت پلاستیکی

خرید پالت نو یا دست دوم

در بازار امکان خرید پالت پلاستیکی دست دوم و نو وجود دارد.پالت پلاستیکی مرغوب در اندازه و مدل های مختلف تولید میشود که امکان استفاده در کار، جابجایی، حمل و نقل هایی که نیاز به جک و لیفتراک دارد استفاده میشود. برخی از کسب و کارها که قصد خرید پالت دارند به سراغ خرید پالت پلاستیکی دست دوم می روند و هزینه های خود را کاهش می دهند.

پالت پلاستیکی

تولید کننده انواع پالت پلاستیکی

پالت ها پلاستیکی دارای یک سری ویژگی هستند که آنها را از بسیاری از انواع پالت های دیگر متمایز می کند و به همین دلیل شرکت های زیادی به طور خاص درخواست این نوع پالت را دارند. همکاری با شرکتی که بالاترین کیفیت پالت پلاستیکی را تولید می کند بسیار مهم است. صادرکنندگان و واردکنندگان که از پالت های پلاستیکی استفاده می کنند، مقدار قابل توجهی در هزینه صرفه جویی می کنند.

هنگام حمل، بارگیری یا تخلیه محصولات در زنجیره تامین، وزن یک نگرانی اصلی است. مهم است از هر چیزی که حتی یک کیلوگرم اضافه می کند اجتناب کنید، زیرا می خواهید هزینه های اضافی را به دلیل وزن کاهش دهید. انواع پالت های پلاستیکی به دلیل وزن کمتر نسبت به سایر پالت ها بیشتر مورد استقبال قرار می گیرند. شما می توانید برای تهیه انواع پالت های پلاستیکی به مجموعه پالت کاران اعتماد کنید که با کیفیت ترین و در عین حال ارزان ترین پالت ها را در اختیار شما قرار دهد.