استفاده از پالت چوبی در دکوراسیون و طراحی داخلی منزل با ایده خلاقانه

پالت در طراحی داخلی
آنچه در این مطلب میخوانید

پالت ها وسایل کمکی هستند که برای جلوگیری از آسیب دیدن کالای مورد انتقال از مکانی به مکان دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. پالت ها در حمل و نقل و جابجایی آسان محصولات نقش مهمی دارند. آنها از ترکیب چوب های برش خورده تشکیل می شوند.  امروزه از پالت ها به خصوص پالت چوبی تنها در حمل و نقل استفاده نمی شود، بلکه از پالت چوبی چیزهای دیگری نیز می توان ساخت. اگر نگاهی دقیق به اطراف بیندازید، خواهید دید که خرید پالت چوبی و  استفاده از آن در طراحی داخلی منزل رواج بیشتری پیدا کرده است. در ادامه مقاله می خواهیم به کاربرد پالت در ساخت انواع وسایل منزل اعم از مبلمان، تخت، میز، صندلی، انواع قفسه ها و…بپردازیم.

پالت چوبی چه ویژگی هایی دارد؟

پالت چوبی بیشتر از چوب درختان کاج و صنوبر تولید می شود. طبق استانداردهای اروپایی پالت از کنار هم قرار دادن حدود 20 تا 25 قطعه چوبی که ابعاد آنها عموماً 80*120 است تشکیل می شود. شما می توانید محصولات تزئینی و دکوری را با استفاده از این پالت های چوبی یا با استفاده از قطعات جدا شده به طور جداگانه درست کنید. پالت چوبی با ویژگی هایی که دارد می تواند به انواع محصولات تزئینی تبدیل شود و زیبایی را در فضای زندگی شما ایجاد کند. شما می توانید با صرف هزینه های اندک، نوآوری را به دکوراسیون منزل، بالکن یا باغ خود اضافه کنید. استفاده از پالت چوبی در طراحی داخلی بسیار مقرون به صرفه است.

پالت در طراحی داخلی

آیا استفاده از پالت در طراحی داخلی منزل سودمند است؟

در گذشته معمول بود که مردم محصولات مورد نیاز خود را خودشان تهیه کنند، اما زندگی مدرن به مرور زمان، به علت افزایش تولید، ما را به خرید همه چیز سوق داده است.  تصور کنید شما می توانید خودتان با استفاده از پالت در طراحی داخلی منزلتان نقش داشته باشید. این کار علاوه بر سرگرمی و صرف هزینه کمتر نتایجی را به همراه دارد که افراد را از نظر روحی، ذهنی و جسمی بهبود می بخشد. نکته اصلی در این جریان این است که به جای خرید محصول آماده با کنار هم قرار دادن مواد مختلف و ترکیب آنها یک محصول جدید بوجود می آورید.اگر می خواهید هم خانه خود را زیبا کنید و هم مبلمان مورد نیاز خود را با بودجه کم داشته باشید می توانید از پالت که یک ترند در دکوراسیون خانه است کمک بگیرید. قطعاً جایی در خانه شما برای وسایلی وجود دارد که می توانند از پالت ساخته شوند و در طراحی داخلی به درد شما بخورند!

پالت ها در جنس های مختلفی تولید میشوند، برای آشنایی بیشتر تفاوت پالت چوبی با پالت پلاستیکی برای مطالعه پیشنهاد میشود.

پالت در طراحی داخلی

ایده های طراحی داخلی منزل با پالت

ایده های طراحی داخلی با استفاده از پالت بسیار زیاد و متنوع هستند و روز به روز به تعداد ایده ها افزوده می شود .بسته به خلاقیت هر فرد می توان طراحی جدیدی ایجاد کرد. پالت ها را می توان با توجه به سلیقه شخصی استفاده کرد. ما در زیر ایده های دکوراسیون و مبلمانی را که می توانید با پالت بسازید، فهرست کرده ایم.

  • می توانید با پالت چوبی مبلمان در اتاق نشیمن درست کنید و همچنین تخت و سرتخت برای اتاق خواب ایجاد کنید.
  • برای ایجاد سبک جدید در طراحی داخلی میتوانید از پالت برای ساخت پله استفاده کنید.
  • می توانید یک میز قهوه برای قرار دادن چای، قهوه بسازید.
  • در بالکن، پاسیو و تراس از پالت ها می توان برای ایجاد قفسه برای گل و گلدان استفاده کرد.
  • می توانید پالت ها را با توجه به موقعیت و رنگ اتاق رنگ آمیزی کنید و به رنگ دلخواه در آورید.
  • می توانید با ایجاد یک قفسه دیواری، لیوان های خود را در آشپزخانه قرار دهید و یا با ساختن یک قفسه ،کتاب ها را داخل آن بچینید.
  • می توانید با استفاده از پالت چوبی جاکفشی و چوب لباسی در ورودی خانه درست کنید.
  • در طراحی داخلی از پالت های چوبی می توان میز ناهارخوری، میز تلویزیون و همچنین میز کامپیوتر نیز ساخت.

همانطور که می بینید، ایده های تزئین پالت کاملاً متنوع هستند. تنها کاری که باید انجام دهید این است اقدام به خرید پالت پلاستیکی یا پالت چوبی کنید و با تخیل خود طرح های جدیدی خلق کنید.

پالت چوبی

استفاده از پالت چوبی در طراحی داخلی اتاق خواب

اگر به تخت نیاز دارید و می خواهید خانه خود را با پالت تزئین کنید، تنها کاری که برای این کار باید انجام دهید این است که پالت ها را با تثبیت کننده ترکیب کنید و در واقع پالت ها را به هم بچسبانید و تخت را بسازید و تشک را روی آن قرار دهید.سپس می توانید پالت هایی را برای ساخت سر تخت استفاده کنید و آن را به دیوار ثابت کنید. پس از ساخت سرتخت و تخت با پالت، در صورت تمایل می توانید پالت ها را به رنگ دلخواه رنگ آمیزی کنید. تعداد پالت هایی که استفاده می کنید ممکن است با توجه به ابعاد پالت ها متفاوت باشد. به همین دلیل توجه کنید تختی که می سازید برای شما کوچک نباشد. شما میتوانید برای کناره های تخت نیز از پالت استفاده کنید وبا قراردادن آباژور بر روی آن زیبایی اتاق خود را دو چندان کنید .حتی می توانید با پالت قفسه و یا شلف بسازید و روی دیوار بالای تخت خواب بزنید و وسایل تزئینی در آن بذارید.

پالت چوبی

پالت در ساخت مبلمان

ممکن است تعجب آور به نظر برسد، اما می توان مبلمان با طراحی واقعی را با استفاده از پالت های چوبی ایجاد کرد. ساخت مبلمان از پالت های چوبی نیازمند استحکام بالا در قسمت نشیمن گاه است. بعد از اینکه به سلیقه خود پالت ها را  محکم کنار هم قرار دادید و مبل را ساختید با تشک و کوسن های رنگی که روی آن قرار می دهید فضا را دلنشین کنید.

پالت چوبی

استفاده از پالت در باغ

پالت چوبی در صنعت حمل و نقل کالا استفاده می‌شود، سپس دور ریخته می‌شود و اغلب در محل دفن زباله دفن می شود.پالت دست دوم را می توان بازیافت کرد و در باغ برای کاشت انواع گل ها وسبزی ها استفاده کرد. علاوه بر آن می توان از این پالت ها در ساختن وسایل تزیینی در باغ مثل صندلی، نیمکت، تاب و استند گلدان استفاده کرد. بسیاری از گیاهان، سبزی ها و گل ها در یک باغ پالت به خوبی رشد می کنند، از جمله سبزی های جعفری، آویشن، ریحان، گل رز را میتوان کاشت. می توانید از صندلی های پالت در هر کجا که می خواهید استفاده کنید و در نهایت برای استراحت روی یک مبلمان ساخته شده از پالت بنشینید. در صورت تمایل می توانید پالت هایی را نیز در پشتی صندلی قرار دهید و آن را به یک صندلی واقعی تبدیل کنید.کوسن ها را روی این صندلی های جدید قرار دهید و از زندگی لذت ببرید.

پالت در باغ

تهیه میز و نیمکت برای فضاهای مختلف نشیمن

می توانید پالت های چوبی را برای استفاده به عنوان میز قهوه کنار هم قراردهید. علاوه بر آن یک چرخ زیر آن قرار دهید تا حرکت دادن آن آسان تر شود. پالت های چوبی را می توان در داخل خانه و همچنین در فضای باز، بالکن یا باغ استفاده کرد. ممکن است ایده خوبی باشد که از یک پالت چوبی به عنوان میز استفاده کنید یا یک صندلی یا نیمکت برای سالن استراحت بسازید. می توانید کوسن هایی را روی صندلی ها و پشتی ها قرار دهید تا کمی رنگ به آن اضافه شود و در نتیجه راحتی به فضا بیافزایید.در طراحی داخلی اتاق نشیمن صدها ایده می توان داد که زیبایی و راحتی را به ارمغان بیاورد.هرچند امکان خرید آنها از فروشگاه ها وجود دارد اما شما می توانید خودتان آنها را بسازید.

پالت چوبی

آیا می توان روی پالت ها را نوشت؟

نوارهای روی پالت های چوبی برای نوشتن جملات ایده آل هستند.به عنوان یک ایده دیگر، می توانید سطح پالت ها را بنویسید و بعد رنگ کنید. نوشتن متن روی پالت ها یک ایده جذاب برای طراحی داخلی می تواند باشد.

تهیه پالت طراحی داخلی از پالت کاران

هنگام استفاده از پالت های چوبی در دکوراسیون خود، باید در نظر داشته باشید فرم و سبک استفاده از پالت تنوع زیادی دارد و گزینه های انتخاب شما تقریباً بی پایان هستند. توجه داشته باشید که می توانید چوب را به حالت طبیعی خود رها کنید یا آن را به طور کامل یا جزئی رنگ کنید.استفاده از پالت چوبی و پالت پلاستیکی در طراحی داخلی چیزی است که می تواند به خانه شما شخصیت بدهد. شما میتوانید برای تهیه پالت به مجموعه پالت کاران مراجعه کنید و یا با آنها تماس بگیرید و پالت انتخابی خود را سفارش دهید.