پالت سردخانه ای پلاستیکی | قیمت و خرید ارزان

پالت سردخانه ای

استفاده از پالت سردخانه ای برای حفظ و نگهداری محصولاتی که نیاز به شرایط و دمای خاصی دارند بسیار ضروری است که برای اینکار از پالت پلاستیکی یا فلزی استفاده میشود. اما مسئله مهم دیگری که مطرح است پیدا کردن مرکزی برای خرید پالت سرد خانه با قیمت پایین و کیفیت بالا است. در واقع اگر اطلاعات کافی نداشته باشیم و به میزان کافی در مورد پالت سردخانه، انواع و کاربرد آن تحقیق نکنیم ممکن است محصولی بی کیفیت و گران قیمت بخریم و دچار ضرر و زیان شویم. همچنین خرید پالت چوبی از یک فروشگاه معتبر نیز برای داشتن خریدی موفق بسیار موثر است. تیم پالت کاران قصد دارد تا با ارائه این مقاله شما را به طور کامل با پالت سردخانه و انواع آن آشنا کند. همچنین شما را برای خرید پالت سردخانه با کیفیت بالا و قیمت پایین راهنمایی کند.

پالت سردخانه ای چیست؟

پالت سردخانه در واقع صفحه ای دارای چند پایه به شکل مستطیل یا مربع است. عمدتا جنس این محصول از پلاستیک و فلز است که هر کدام مزایا و کاربرد های خاص خود را دارند. مواد به کار رفته در این پالت موجب می شود تا مقاومت خود را در برابر دمای پایین و سرمای سرد خانه حفظ کند. از پالت سردخانه برای نگهداری محصولاتی همچون داروها، گوشت و مواد غذایی، میوه و سبزیجات و به طور کلی محصولاتی که برای سالم ماندن باید در شرایط و دمای خاصی نگهداری شوند، استفاده می شود.

انواع پالت سردخانه ای

شناخت نوع پالت سردخانه و جنس آن برای این که بتوانید محصولی با کیفیت و قیمت پایین تهیه کنید، بسیار مهم است. به طور کلی پالت سرد خانه در دو جنس پلاستیکی و فلزی تولید و به بازار عرضه می شود که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. در ادامه به بررسی پالت سردخانه پلاستیکی و پالت سردخانه فلزی خواهیم برداخت.

  • پالت سردخانه پلاستیکی
  • پالت سردخانه فلزی

پالت سردخانه پلاستیکی

جنس این پالت از پلی اتیلن بوده و به دلیل مقاومت بالایی که در برابر دمای پایین دارد، گزینه ای بسیار مناسب برای استفاده در سردخانه است. همچنین پالت سردخانه پلاستیکی هیچ گونه رطوبتی را به خود جذب نمی کند و از این جهت در برابر پوسیدگی و خراب شدن دوام بالایی دارد. پالت سردخانه پلاستیکی سبک وزن بوده و برای حمل و نقل آسان کالا بسیار مناسب است.

پالت سردخانه پلاستیکی

پالت سردخانه فلزی

جنس فلز این محصول نیز مقاوم در برابر سرمای شدید سردخانه است. از پالت سردخانه فلزی برای نگهداری و قفسه بندی کالا استفاده می شود. پالت سردخانه فلزی در مقایسه با پالت سرد خانه پلاستیکی وزن کمتری دارد و مقاومت بالایی نیز در برابر ضربه دارد.

پالت سردخانه فلزی

مزایای پالت سردخانه ای

پالت سردخانه مزایای زیادی همچون حفظ سلامت محصولات و تنظیم دمای آن ها دارد. افرادی که قصد خرید پالت سردخانه با کیفیت بالا و در عین حال قیمتی پایین را دارند، باید توجه کنند که محصول مورد نظرشان چه مزایایی دارد تا بتوانند شفاف تر خرید خود را انجام دهند. در ادامه به برخی از مزایای پالت سردخانه اشاره خواهیم کرد.

  • مقاومت بالا در برابر سرما
  • حفظ دمای کالا
  • ضد ضربه و مقاومت بالا
  • نظافت و ضد عفونی آسان
  • مقاومت بالا در برابر رطوبت
  • قابلیت بازیافت در نوع پلاستیکی پالت سردخانه
  • ایجاد نظم و ترتیب در قفسه بندی

پالت پلاستیکی خرید از مرکز معتبر با بهترین قیمت | تماس با مرکز پخش

مقاومت بالا در برابر سرما

پالت سرد خانه با ساختار خاص خود، مقاومت بالایی در برابر سرما و دمایی پایین محیط سرد خانه دارد و به راحتی می تواند دمای پایین را تحمل کند بدون اینکه کارایی خود را از دست دهد یا خراب شود.

حفظ دمای کالا

حفظ دمای کالا یکی دیگر از مزایای پالت سردخانه است. در واقع این محصول با حفظ دمای کالا در حالت ثابت و استاندارد، موجب حفظ ارزش و سلامت کالا می شود.

ضد ضربه و مقاومت بالا

پالت سرد خانه عمدتا ضد ضربه است و در برابر فشار و وزن بالای برخی محصولات مقاومت بالایی دارد و دچار خرابی نمی شود.

نظافت و ضد عفونی آسان

همچنین پالت سرد خانه را می توان به راحتی تمیز و ضد عفونی کرد و مقاومت خوبی در برابر مواد شوینده دارد. قابلیت  شست و شوی پالت سرد خانه موجب می شود تا از انتقاال باکتری و ویروس جلوگیری شود.

مقاومت بالا در برابر رطوبت

مقاومت بالای پالت سرد خانه در برابر رطوبت یکی از بهترین مزایای این محصول است. چرا که  رطوبت موجب رشد باکتری و آسیب رساندن به سلامت محصولات می شود. پالت سرد خانه به هیچ عنوان رطوبت را به خود جذب نمی کند.

قابلیت بازیافت در نوع پلاستیکی پالت سردخانه

اکثر پالت های سردخانه به خصوص پالت سردخانه پلاستیکی قابلیت بازیافت شدن دارد و در صورت خرابی، کارایی خود را به طور کامل از دست نمی دهد و امکان بازیافت شدن و همچنین استفاده شدن دوباره را دارد. این مسئله برای حفظ محیط زیست نیز مفید است.

پالت سردخانه

ایجاد نظم و ترتیب در قفسه بندی

ایجاد نظم و قفسه بندی اصولی محصولات یکی دیگر از مزایای پالت سردخانه است. با استفاده از پالت سرد خانه می توان به محیط سرد خانه نظم بخشید و محصولات را به طور مرتب چیدمان کرد.

کاربرد پالت سردخانه ای

همانطور که گفتیم، پالت سردخانه انواع متفاوتی دارد و هر کدام کاربرد خاصی در صنایع مختلف دارند. پس شما می توانید با توجه به نیاز، هدف و بودجه خود محصول مناسب خود را با بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت خریداری کنید.

پالت سردخانه کاربردهای بسیاری دارد از جمله:

صنعت دارو

داروها و واکسن ها از آن دسته محصولاتی هستند که برای نگهداری و حمل و نقل آن ها نیاز به محیط و دمای خاصی دارند. اگر اصول نگهداری دارو ها رعایت نشود، فاسد می شوند و ارزش دارویی خود را از دست می دهند. پس برای این کار باید از ابزاری مناسب همچون پالت سرد خانه استفاده شود. پالت سرد خانه با حفظ دمای دارو و مقاومت در برابر رطوبت و سرما، کاملا از انواع دارو ها و واکسن ها محافظت می کند. همچنین از پالت سرد خانه برای حمل و انتقال دارو به طور ایمن نیز استفاده می شود.

صنعت مواد غذایی

صنعت غذایی یکی دیگر از بخش هایی است که در آن استفاده بسیار زیادی از پالت سرد خانه می شود. در واقع مواد غذایی نیز همچون دارو برای این که کیفیت خود را حفظ کند و خراب نشود، باید در محیطی سرد و تمیز نگهداری شود. پالت سرد خانه برای نگهداری و محصولاتی همچون گوشت، ماهی، میوه و سبزیجات گزینه مناسبی است. این محصول با تنظیم دما و حمل و نقل ایمن مواد غذایی، کاملا از آن ها در برابر رطوبت و باکتری محافظت می کند.

صنعت شیمیای و صنعت الکترونیکی

همچنین از پالت سرد خانه در صنایعی همچون صنعت شیمیای و صنعت الکترونیکی نیز استفاده می شود. برخی مواد شیمیای و قطعات الکترونیکی  به دمای پایین حساس هستند و حتما باید در شرایط خاصی حمل شوند. به همین منظور برای حفظ سلامت این محصولا و انتقال اصولی آن ها از پالت سرد خانه استفاده می شود.

پالت پلاستیکی

پالت سردخانه ای پلاستیکی بهتر است یا فلزی؟

در واقع هم پالت سردخانه پلاستیکی و هم پالت سردخانه فلزی بسیار کاربردی هستند. به شرطی که در ساخت این دو محصول از مواد اولیه با کیفیت و مرغوبی استفاده شود. اما به طور کلی جدای از کیفیت پالت سردخانه، جنس پالتی که انتخاب می کنید نیز تاثیر مستقیمی بر روی قیمت دارد. در ادامه به مقایسه ای کلی از پالت سردخانه پلاستیکی و فلزی می پردازیم تا شما با اطمینانی بیشتر و با توجه به نیاز خود تصمیم بگیرید.

وزن پالت سردخانه عامل مهم در انتخاب صحیح

وزن پالت سرد خانه موضوعی مهم است که باید به آن توجه کرد. اصولا پالت سرد خانه فلزی از وزن بیشتری در مقایسه با پالت سرد خانه پلاستیکی برخوردار است. سنگین وزن بودن پالت سرد خانه فلزی موجب افزایش هزینه های حمل و نقل می شود. اما پالت سرد خانه پلاستیکی بسیار سبک وزن و در عین حال بسیار مقاوم و با دوام است. همچنین به حمل و نقل آسان تر و ایمن تر محصولات کمک بسزایی می کند.

قابلیت شست و شو و ضد عفونی کردن

هر دو پالت سردخانه فلزی و پلاستیکی قابلیت شست و شو و ضد عفونی کردن را دارند. اما پالت سرد خانه فلزی به دلیل جنس فلز خود ممکن است در برابر شست و شوی مداوم با مواد شیمیایی دچار زنگ زدگی و کاهش طول عمر شود. اما پالت پلاستیکی سردخانه کاملا در برابر مواد شوینده و شیمیایی مقاوم است و در برابر آب و رطوبت نیز کارایی خود را از دست نمی دهد.

قابل بازیافت بودن شاید برای شما هم مهم باشد!

پالت سردخانه پلاستیکی قابلیت بازیافت شدن دارد و از این جهت دوست دار محیط زیست نیز هست. البته پالت سرد خانه فلزی نیز قابلیت تعمیر شدن دارد و در صورت خرابی می توان این محصول را تعمیر کرد.

دیگر تفاوت های پالت فلزی و پلاستیک سردخانه ای

با تمام تفاسیر گفته شده (هزینه حمل و نقل، هزینه تعمیر، مزایا، کاربرد و قیمت نهایی) اگر شما هم به دنبال خرید پالت سرد خانه با قیمتی پایین و در عین حال کیفیتی بالا هستید خرید پالت سرد خانه پلاستیکی برای شما مقرون به صرفه تر خواهد بود. چرا که استفاده از پالت پلاستیکی کاهش چشمگیری در هزینه های حمل و نقل محصولات ایجاد می کند. همچنین طول عمر بالایی دارد و در مقایسه با قیمتی که برای این محصول پرداخت می کنید بازدهی بسیار بالای نیز از آن خواهید گرفت.

نکات مهم در خرید پالت سردخانه ای

مشخص کردن هدف و نیاز خود: مهم ترین نکته برای خرید محصولی با کیفیت و ارزان، تعیین کردن هدف خود از استفاده آن محصول است. اگر شما قصد خرید پالت سردخانه را دارید باید مطمئن شوید که برای چه منظور و چه هدفی می خواهید از آن بهره مند شوید. به این ترتیب می توانید محصول مناسب خود را پیدا کنید.

به جنس و کیفیت توجه کنید

حتما به کیفیت و جنس پالت سرد خانه دقت کنید. مواد به کار رفته در این محصول نقش بسزایی در میزان بازدهی و کارایی آن دارد. اگر قصد خرید پالت سرد خانه پلاستیکی را دارید باید مطمئن شوید از مواد اولیه مرغوب و مقاوم در ساخت پالت سرد خانه استفاده شده باشد. پالت فلزی و پالت پلاستیکی استاندارد و باکیفیت انتخاب کنید تا با خیال آسوده و بدون دغدغه از آن استفاده کنید.

پالت سردخانه

ابعاد مناسب خود را انتخاب کنید

پالت سرد خانه در ابعاد متفاوتی تولید می شود و هر کدام برای استفاده در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. پس برای اینکه خریدی مقرون به صرفه داشته باشید باید پالتی با ابعاد مناسب تهیه کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید. اصولا پالت سردخانه در ابعاد 105*105، 110*110، 110*120، 130*110، 120*80 موجود است.

قبل از خرید قیمت ها را مقایسه کنید

برای خرید یک محصول با کیفیت و قیمت پایین، باید وقت بگذارید و قیمت انواع پالت های سرد خانه را باهم مقایسه کنید و در آخر محصولی که هم قیمت پایینی دارد و هم از کیفیت بالایی برخوردار است خریداری کنید. برای این کار می توانید از فروشگاه های مختلف دیدن کنید و یا سایت های مختلفی که فروش اینترنتی پالت سردخانه انجام می دهند را مورد بررسی قرار دهید. علاوه بر پالت سردخانه شما میتوانید با مطالعه مقاله راهنمای قبل از خرید پالت آشنایی کاملی با پالت ها داشته باشید.

بورس پالت ایران

نکات مهم بعد از خرید پالت سردخانه ای

شما تا این قسمت از مقاله تمامی نکات و راهنمایی های لازم و کافی را جهت خرید پالت سردخانه با کیفیت و قیمت پایین کسب کردید و با خواندن این مقاله می توانید پالت سردخانه ای مناسب و مقرون به صرفه برای حرفه و شغل خود خریداری کنید. اما نکته مهمی که بعد از خرید پالت سرد خانه باید به آن دقت کنید نگهداری و تمیز کردن این محصول است. پالت سرد خانه در مکان هایی استفاده می شود که مواد غذایی مانند گوشت و مرغ، دارو ها و انواع واکسن ها در آن جا نگهداری می شوند. این محیط ها باید کاملا استرلیزه و ضدعفونی باشند زیرا وجود هر گونه آلودگی و میکروب موجب آلوده شدن محصولات و در نهایت موجب تهدید سلامت جان مصرف کنندگان می شود. بنابراین باید علاوه بر تمیز نگه داشتن محیط مورد نظر، پالت سرد خانه ها را نیز به طور مرتب و دوره ای ( هفتگی و ماهانه) تمیز و ضدعفونی کنید تا از تمام آلودگی ها پاک شود. همانطور که می دانید پالت سردخانه در جنس های فلزی و پلاستیکی یافت می شود. نحوه تمیز کردن پالت سردخانه فلزی و پالت سرد خانه پلاستیکی با یکدیگر متفاوت است و در ادامه به چند نکات مهم در نگهداری و تمیز کردن پالت سرد خانه پلاستیکی و فلزی اشاره خواهیم کرد.

تمیز کردن پالت سردخانه ای پلاستیکی

برای تمیز کردن پالت سرد خانه پلاستیکی باید این محصول را به طور مرتب و زود به زود تمیز کنید. از آن جا که پالت سرد خانه پلاستیکی به دلیل جنس خود در برابر شست و شو و مواد شوینده واکنشی نشان نمی دهد شما می توانید با خیال راحت این محصول را ضدعفونی کنید و از خراب شدن آن نگرانی نداشته باشید. برای این کار ابتدا پالت سرد خانه پلاستیکی را باید با آب داغ گند زدایی کنید. آب داغ موجب می شود تا تمام آلودگی ها و میکروب های موجود در سطح پالت سرد خانه پلاستیکی  از بین برود. دمای آب باید بالای 60 درجه سانتی گراد ترجیحا 70 درجه سانتی گراد باشد. در این مرحله باید به مدت چند دقیقه اجازه دهید تا پالت سرد خانه در آب داغ باقی بماند. سپس می توانید با مواد شوینده کاملا این محصول را تمیز کرده و مجددا با آب داغ آبکشی کنید. برای خشک کردن پالت سرد خانه پلاستیکی نیز نباید آن را در محیطی مرطوب و تاریک قرار دهید زیرا رطوب موجب ایجاد دوباره میکروب می شود. پس حتما این محصول را  زیر نور آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شود.

تمیز کردن پالت سردخانه فلزی

تمیز کردن پالت سرد خانه فلزی با پلاستیکی کمی متفاوت است. برای این کار ابتدا باید با دستمال یا برسی نرم و خشک پالت را گرد گیری کنید. سپس با مواد شوینده مخصوص و ملایم شروع به تمیز کردن پالت سرد خانه فلزی کنید. دقت کنید که برس شما زبر و سفت نباشد. زیرا موجب خش انداختن سطح پالت سرد خانه فلزی می شود. بعد از تمیز کردن پالت از آلودگی ها خوب با آب کف ها را از بین ببرید. در انتها نیز با دستمالی خشک پالت را خشک کنید. توجه داشته باشید که پالت سرد خانه فلزی را نباید به صورت خیس و مرطوب به حال خود رها کنید زیرا موجب زنگ زدگی و تغییر رنگ آن می شود. پس حتما آن را خشک کنید.

خرید پالت سردخانه ای دست دوم

خرید پالت دست دوم با کیفیت، برای کاهش و صرفه جویی در هزینه ها گزینه بسیار مناسبی است. البته باید توجه داشته باشید که پالت سرد خانه دست دومی که می خواهید خریداری کنید در شرایط خوبی باشد. از مشاوران راهنمایی های لازم را دریافت کرده و در مورد عملکرد و سابقه پالت دست دوم تحقیق کنید. همچنین از مرکزی معتبر خرید خود را انجام دهید و قبل از خرید حتما به صورت حضوری از پالت ها دیدن کنید تا به صورت کاملا مطمئن محصول خود را تهیه کنید.

پالت کاران عرضه کننده پالت سردخانه ای

و در اخر اگر شما هم به دنبال خرید پالت سردخانه ای با قیمت پایین و کیفیت بالا هستید، شرکت پالت کاران بهترین گزینه برای شما است. چرا که شرکت پالت کاران با سابقه ای درخشان در تولید و فروش پالت پلاستیکی ، پالت چوبی و همچنین به کار گرفتن مواد اولیه مرغوب در ساخت پالت های خود، محصولی با کیفیت و قیمت مناسب را به بازار عرضه می کند. شما می توانید برای اطلاع بیشتر از قیمت و مشخصات پالت ها به سایت پالت کاران مراجعه کنید و برای ثبت سفارش خود با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

خواندنی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − چهار =