پالت ابزار پلاستیکی چیست؟قیمت،نحوه خرید و کاربرد

پالت ابزار خرید و قیمت

پالت ابزار پلاستیکی وسیله حیاطی برای بسیاری از کسب و کارها است.برخی از مشاغل مانند فروشگاه لوازم الکتریکی و لوازم جانبی، تعمیرگاه و مکانیک، انبار داری و …. که با لوازم و تجهیزات ریز و بزرگ بسیاری سر و کار دارند برای مرتب کردن و نظم دادن به وسایل خود دچار مشکل می شوند و نمی توانند به موقع وسیله مورد نیاز خود را پیدا کنند. به همین جهت باید از تجهیزات و امکاناتی استفاده کنند که به واسطه آن به وسایل خود نظم دهند و به راحتی هر چه که نیاز دارند را پیدا کنند. یکی از این تجهیزات پالت ابزار است. با استفاده از پالت ابزار دیگر مشکل به هم ریختگی و گم شدگی ابزار آلات را نخواهید داشت و زیبایی خاصی هم به فروشگاه یا مکان مورد نظر خود خواهید بخشید. خرید پالت چوبی و خرید پالت پلاستیکی در انواع مختلف از خریدهای اولیه برای حمل و نقل و نگه داری کالاهای هر کسب و کار محسوب می شود. در این مقاله از پالت کاران قرار است به تعریف پالت ابزار، کاربرد و ویژگی ها و بررسی جنس پلاستیکی این محصول بپردازیم. اگر قصد خرید پالت ابزار با کیفیت و قیمت مناسب را دارید حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

پالت ابزار چیست؟

پالت ابزار در واقع سازه ای سبدی شکل و جعبه ای است که در جنس ها و طرح های مختلفی تولید می شود. از پالت ابزار برای انبار کردن کالا، نگهداری انواع ابزار آلات، ترتیب بندی و قفسه بندی تجهیزات و محصولات و … استفاده می شود. پالت ابزار در جنس های پلاستیکی، فلزی و چوبی تولید می شوند که هر کدام از آن ها برای یک سری حرفه و مشاغل خاص مورد استفاده قرار می گیرند. پالت ابزار از مزایای فراوانی برخوردار است و کاربردهای بسیاری هم در حرفه و صنایع مختلف دارد. پالت ابزار در انواع مختلف کشویی، پایه دار و قفل دار تولید می شود. در ادامه به بررسی دقیق تر مزایا و کاربردهای پالت ابزار به ویژه پالت ابزار پلاستیکی خواهیم پرداخت.

مشخصات پالت ابزار

یکی از مشخصات پالت ابزار ابعاد و اندازه آن است. پالت ابزار عمدتا در اندازه های کوچک ساخته می شود تا فضای زیادی را اشغال نکند و به راحتی برای مکان های کوچک قابل استفاده باشد. با این حال پالت ابزار از اندازه های گوناگونی برخوردار است و افراد می توانند متناسب با نیاز خود پالت ابزار با ابعاد مناسب را خریداری کنند.

پالت ابزار از وزن کمی برخوردار است. به همین دلیل به راحتی قابل حمل و جا به جایی است. پالت ابزار در مقابل وزن کم خود از مقاومت خوبی برخوردار است و می تواند کالا و محصولات سنگین را تحمل کند. این ویژگی در پالت ابزار پلاستیکی بیشتر به چشم می خورد.

پالت ابزار دارای پایه است و از این جهت می توان پالت ابزار ها را روی هم به صورت طبقاتی قرار داد. همچنین امکان قرار دادن پالت ابزار ها در کنار هم و استفاده کشویی از آن ها نیز وجود دارد.

یکی دیگر از مشخصات پالت ابزار  وجود کادری مخصوص بر روی پالت ابزار است تا با درج نام و اسامی کالای داخل پالت بر روی آن بتوان به آسانی محصولات مختلف را از هم تفکیک کرد.

از دیگر مشخصات پالت ابزار می توان به جنس های متنوع آن اشاره کرد. پالت ابزار در جنس های پلاستیکی، فلزی و چوبی تولید و به بازار عرضه می شود. اما پالت ابزار پلاستیکی در مقایسه با دیگر پالت ابزار ها از مزایای بیشتری برخوردار است و بازدهی بیشتری نیز برای افراد دارد.

مزایای استفاده از پالت ابزار

آگاهی از مزایای پالت ابزار به شما کمک می کند تا بهتر تصمیم بگیرید و متناسب با حرفه، شغل و نیاز خود پالت ابزار مناسب خود را تهیه کنید. برخی از مزایای پالت ابزار به ترتیب زیر است.

پالت پلاستیکی ابزار

صرفه جویی در فضا

در انبار و فروشگاه ها به دلیل زیاد بودن تجهیزات و کالا  فضای کمی در دست داریم و باید به گونه ای این فضا را مدیریت کنیم که در حین کوچک بودن دلباز و مرتب هم باشد. پالت ابزار دقیقا برای همین کار ساخته شده است. با استفاده از پالت ابزار می توان کالا های متنوع را درون آن  جا داد و پالت ابزار ها را بر روی هم قرار داد. ساختار جمع و جور و جعبه ای پالت ابزار این امکان را به کاربران می دهد تا خیلی راحت چندین پالت ابزار را روی هم قرار دهند. به این ترتیب فضای بسیار کمی از مکان مورد نظر اشغال می شود و تمام ابزار و وسایل نیز سر جای خود به صورت منظم قرار می گیرند

تفکیک ابزار آلات مختلف از یکدیگر

با استفاده از پالت ابزار می توان به راحتی وسایل مختلف را  مرتب و از دیگر وسایل تفکیک کرد. به این شکل که شما می توانید به راحتی نام محصول خاصی را روی یک برچسب یاداشت کنید و به کادر مخصوص پالت ابزار بچسبانید. به این ترتیب هر ابزار در پالت ابزار مخصوص خود قرار می گیرد و هنگام استفاده به راحتی پیدا می شود. این روش برای انبار داری نیز بسیار کاربردی است و امکان چک کردن راحت و چشمی را فراهم می سازد.

رعایت بهداشت

پالت ابزار موجب رعایت بهداشت در محیط مورد نظر نیز می شود. پالت ابزار کشویی و پایه دار روی یکدیگر قرار میگیرند و به این ترتیب  ابزار داخل پالت ابزار ها در فضایی بسته قرار می گیرد و از آلودگی و گرد و خاک در امان می ماند. همچنین  پالت ابزار به راحتی تمیز می شود. به خصوص پالت ابزار پلاستیکی که می توان آن را ضد عفونی کرد و در برار میکروب نیز بسیار مقاوم است.

محافظت از ابزار و وسایل

با استفاده از پالت ابزار می توان از ابزار آلات در برابر خراب شدن و گم شدن محافظت کرد. برخی از وسایل مانند پیچ و مهره و … که کوچک هستند و به راحتی گم می شوند را می توان با قرار دادن درون پالت ابزار سامان دهی کرد. همچنین برخی از وسایل ممکن است خراب شوند یا بشکنند به همین دلیل برای محافظت از آن ها باید از پالت ابزار استفاده شود.

ایمنی بالا

پالت ابزار ایمنی را در محل کار برای افراد به ارمغان می آورد. در مکان هایی همچون مکانیکی و فروشگاه ابزار آلات که به دلیل به هم ریختگی و شلوغ بودن ممکن است در حین کار وسایل سقوط کنند و سلامت افراد را تهدید کنند، برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی بهترین گزینه استفاده از پالت ابزار است.

انواع پالت ابزار

پالت ابزار  انواع مختلفی دارد و این امکان را به کاربران می دهد تا با توجه به نوع حرفه و نیاز خود پالت ابزار مناسب را خریداری کنند تا بیشترین کارایی را از محصول خود ببرند.

پالت ابزار کشویی

یکی از انواع پالت ابزار، پالت ابزار کشویی است و به گونه ای طراحی شده است که می توان تعدادی از پالت ابزار را کنار هم و یا روی هم قرار داد و مانند کشو آن ها را حرکت داد. به این ترتیب برای استفاده از وسیله ای خاص خیلی راحت می توان با جلو کشیدن پالت ابزار به صورت کشویی ابزار مورد نیاز را برداشت. از پالت ابزار کشویی در مکان هایی همچون مکانینی ها و فروشگاه ها استفاده می شود.  پالت ابزار کشوییی عمدتا در جنس های پلاستیکی و فلزی تولید می شود. البته پالت ابزار کشویی پلاستیکی گزینه ای مناسب تر است. زیرا دارای رنگبندی های متنوع است و وزن بسیار سبکی دارد. به همین دلیل هنگام جلو کشیدن آن ها دچار مشکل نخواهید شد.

پالت ابزار پایه دار

پالت ابزار پایه دار برای استفاده در فروشگاه، داروخانه و انبار بسیار مناسب است.

زیرا دارای پایه است و به راحتی می توان یک پالت ابزار را بر روی پالت ابزار زیرین قفل کرد. از این جهت پالت ابزار پایه دار فضای خیلی کمی را اشغال می کند و می توان فضای در دسترس را مدیریت کرد.

پالت ابزار قفل دار

برخی از کالا های سنگین و حساس همچون لوازم برقی و الکتریکی  برای حمل و نقل نیاز به تجهیزاتی مقاوم و محکم دارند. برای این کار می توان از پالت ابزار قفل دار استفاده کرد زیرا  می توان کالای مورد نظر را درون این نوع از پالت ابزار قرار داد و قفل کرد. سپس خیلی راحت آن را در ایمن ترین حالت حمل و نقل کرد.

پالت پلاستیکی خرید از مرکز معتبر با بهترین قیمت | تماس با مرکز پخش

پالت ابزار پلاستیکی

پالت ابزار پلاستیکی یکی از انواع پالت ابزار است که به دلیل جنس پلاستیکی خود از مزایای بسیاری برخوردار است. همچنین استفاده از پالت ابزار پلاستیکی برای انبار کردن کالا و دسته بندی ابزار آلات در فروشگاه ها بسیار مناسب تر است. زیرا هم سبک تر است و هم مقاومت بالایی دارد و می تواند کالای سنگین وزن را به راحتی تحمل کند. همچنین دارای رنگ بندی متنوعی است و برای تفکیک و جداسازی انواع کالا بسیار کاربردی است. رنگ های پالت ابزار پلاستیکی ثابت بوده و ر برابر اسعه خورشید و شست و شو از بین نمی رود. همچنین پالت ابزار پلاستیکی در انواع کشویی و پایه دار نیز تولید می شود.

مزایای پالت ابزار پلاستیکی

پالت ابزار پلاستیکی از مزایای بیشتری در مقایسه با دیگر پالت ابزار ها برخوردار است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

وزن سبک پالت ابزار پلاستیکی

پالت ابزار پلاستیکی بر خلاف پالت ابزار فلزی از وزن بسیار کمتری برخوردار است و حمل و نقل و جا به جایی را برای افراد آسان تر می سازد.

تحمل وزن بالای پالت ابزار پلاستیکی

پالت ابزار پلاستیکی بر خلاف وزن سبکی که دارد مقاومت بسیار زیادی دارد و در برابر فشار ابزار های مختلف دوام عالی از خود نشان می دهد و نمی شکند.

طول عمر بالای پلت ابزار پلاستیکی

پالت ابزار پلاستیکی به دلیل جنس پلاستیک خود بازدهی بسیار زیادی دارد و تا 10 الی 15 سال طول عمر دارد.

مقاومت در برابر رطوبت و سرما

پالت ابزار پلاستیکی در برابر دمای پایین و سرد مقاومت زیادی دارد. در حالی پالت ابزار فلزی و چوبی در برابر دمای پااین و سرد دچار پوسیدگی و زنگ زدگی می شوند اما پالت ابزار پلاستیکی را می توان در محیط های سرد مانند سرد خانه استفاده کرد بدون اینکه نگرانی بابت خراب شدن این محصول وجود داشته باشد. همچنین پالت ابزار پلاستیکی امکان استفاده در محیط های مرطوب را فراهم می سازد. زیرا مانع نفوذ رطوبت به خود می شود و به این ترتیب از وسایل داخل پالت ابزار محافظت می شود.

قیمت مناسب پالت ابزار پلاستیکی

پالت ابزار پلاستیکی با تمام ویژگی ها و مزایای منحصر به فردی که دارد از قیمتی مناسب نیز برخوردار است و گزینه ای عالی برای افرادی است که به دنبال پالت ابزار پرکاربرد، با کیفیت و قیمت مناسب هستند.

پالت ابزار پلاستیکی قابل بازیافت است

پالت ابزار پلاستیکی قابلیت بازیافت شدن دارد و از این جهت می توان در صورت خراب شدن آن را بازیافت کرد و دوباره مورد استفاده قرار داد. همچنین برای محیط زیست نیز مفید است.

توزیع کننده پالت ابزار

موارد استفاده از پالت ابزار پلاستیکی

از پالت ابزار پلاستیکی می توان در انبار به منظور طبقه بندی و سامان دهی ابزار آلات و محصولات استفاده کرد.

  • پالت ابزار پلاستیکی در فروشگاه هایی همچون هایپر مارکت، فروشگاه لوازم الکتریکی، فروشگاه لوازم خانگی، فروشگاه لوازم التحریر و … استفاده کرد.
  • استفاده از پالت ابزار پلاستیکی برای حمل و نقل وسایل و ابزار آلات مختلف بسیار رایج است. زیرا وزن سبکی دارد و از مقاومت بالایی نیز برخوردار است.
  • از پالت ابزار پلاستیکی برای نگهداری انواع داروها و محافظت از آن ها در برابر فاسد شدن نیز می توان استفاده کرد.

خرید آنلاین انواع پالت ابزار از پالت کاران

سایت پالت کاران با ارائه مقاله ای در مورد پالت ابزار، کاربرد آن و بررسی پالت ابزار پلاستیکی سعی کرده است تا شما را با پالت ابزار و به طور کلی هر چیزی که مرتبط به پالت ابزار است آشنا کند تا بتوانید با آگاهی بالا خریدی مطمئن را انجام دهید. پالت کاران تولید کننده انواع پالت است. این شرکت برای ساخت محصولات خود از بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه استفاده می کند و با با قیمتی مناسب در فروشگاه خود به فروش می رساند. اگر قصد خرید پالت ابزار پلاستیکی با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت را دارید می توانید با خیالی راحت خرید خود را از فروشگاه پالت کاران هم به صورت حضوری و هم به صورت اینترنتی انجام دهید. برای اطلاع بیشتر از وضعیت قیمت ها و مشاهده نمونه پالت ها به سایت مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما در تماس باشید.

خواندنی ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =